IBC SOLAR Türkiye

IBC SOLAR Türkiye, ülkemizin yüksek güneş enerjisi potansiyeline olan inancıyla, 34 yıl boyunca edinilen kurumsal deneyimlerin aktarılması ve bu potansiyelin en doğru yöntemlerle değerlendirilerek gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakılması adına 2010 yılından itibaren İstanbul’da faaliyet göstermektedir.

Türkiye fotovoltaik güneş enerjisi üretimi için verimli ve çok umut verici bir konumdadır. Enerji Üretim Araştırmaları Ulusal Enstitüsü’ne göre ülkemizin ortalama güneş alma süresi günde 7.2 saat ve yılda 2,640 saat ile Türkiye kusursuz ışıma değerleri sunarken, Avrupa’nın birçok bölgesinden daha fazla, yılda yaklaşık 380 milyon kilowatt / saat güneş enerjisi üretme imkanına sahiptir.

IBC SOLAR Türkiye, dünyadaki çeşitli proje uygulamalarıyla tescil edilen üstün IBC SOLAR kalite anlayışının Türkiye’de de referans standardı olarak kabul edilmesi için kurumsal vizyon ve misyonu ilkeleri ışığında sektörde örnek kabul edilecek tesislere imza atmak üzere EPC ve ürün satış faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fotovoltaik sistemlerde dünya liderlerinden biri olan IBC SOLAR'ın Türkiye’deki faaliyetleri özellikle lisanstan muaf projelerin anahtar-teslim Mühendislik, Tedarik ve İnşaat (EPC) çözümlerine odaklanırken Danışmanlık, Projelendirme ve Ürün Satışı hizmetleri de sunmaya devam etmektedir.

 

© IBC SOLAR 2019