Montaj Sistemleri

Fotovoltaik uygulamalarda kullanılan montaj sistemleri, panellerin çatılara, açık arazilere veya diğer alan ve yüzeylere monte edilmesini sağlayan bağlantı ve taşıyıcı altyapı ürünleridir.

 

Sunduğumuz fotovoltaik montaj sistem çözümleri:

Eğimli çatı sistemleri
Düz çatı sistemleri
Açık arazi sistemleri
Bağımsız sistemler
Diğer alan ve yüzeyler


Eğimli çatı sistemleri her yere hızlı şekilde monte edilebilir. Paneller, çatı yüzeyine paralel olarak yerleştirilen taşıyıcılara monte edilir.

 

Düz çatı sistemleri, solar panellerin ışık almasını sağlayacak en ideal açıya göre ayarlanabilmesini sağlayan çerçevelere oturtulur. Bunlar aynı zamanda paneller için iyi bir havalandırma sağlarlar.

 

Bağımsız montaj sistemleri panellerin her tür serbest yüzeye monte edilebilmesini sağlar. Kurulum işlemi daha hızlı ve kolay yapılır.

 


Kalite farklılıkları

Montaj sistemi seçiminde, yüzeyin uygunluğu dışındaki faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır. Paslanmaz çelik ve alüminyum alaşımlı yüksek kaliteli materyaller, hava koşullarına dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım sağlar.

 

Profesyonelce ve doğru şekilde uygulanan, iyi tasarlanmış ve yüksek malzeme kalitesine sahip taşıyıcı sistemler daha dayanıklı ve teknik açıdan daha verimlidirler.

 

© IBC SOLAR 2019