Basın

IBC SOLAR faaliyetleri hakkındaki güncel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, dünya çapındaki faaliyetlerimizle ilgili en yeni haberleri ve basın bültenlerini de bu linkten undefinedİngilizce - PDF olarak bulabilirsiniz.   

 

 

IBC SOLAR @ Intersolar Europe 2016

22.06.-24.06.2016
 
PV pazarındaki son gelişmeleri, teknolojik güncellemeler ile yenilikçi hizmet ve ürün yelpazemizi paylaşacağımız Avrupa'nın en büyük sektör fuarı Intersolar Europe 2016'da sizleri de Hall A3'deki 290 no.lu standımıza bekleriz. IBC SOLAR, bu yılki "Intersolar Ürün Ödülleri" kategorisinde IBC Pump Controller ürünüyle aday olarak gösterilmiştir. 

SOLAR TR 2016

 06.12.2016

İstanbul Airpot Hotel'de düzenlenen Solar TR 2016 Konferansı'nda Genel Müdürümüz Hakan DALTABAN konuşmacı olarak yer almıştır. Konferansta Güneş Enerjisinde Çatı Uygulamaları, Güneş Enerjisi Mevzuatı, Güneş Enerjisi Finansmanı gibi sektörü yakından ilgilendiren konular ele alınmıştır. IBC SOLAR'ın özellikle Güneş Enerjisi'nde Çatı Uygulamaları konusunda uzun yıllara dayanan tecrübesi katılımcılara aktarılmıştır.

 

 

 

 

 

 

ENERJİ ZİRVESİ

 05.11.2016

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsünde gerçekleştirilen 'Boğaziçi Üniversitesi Enerji Zirvesine' Genel Müdürümüz Sn. Hakan DALTABAN, IBC SOLAR Türkiye adına konuşmacı olarak katıldı. Zirvede; Güneş Enerjisi Projelerinin Türkiye'deki gelişimi ve sektördeki önemli gelişmeler üzerinde duruldu. 

 

 

 

 

 

 

 

FRANCHISE BULUŞMASI 2016

 20.10.2016

Her yıl düzenlediğimiz Franchisee buluşmamızı, bu yıl da tüm temsilcilerimizin katılımıyla İstanbul Swiss Hotel’de gerçekleştirdik. 2016 yılını değerlendirdiğimiz toplantımızın devamında da 2017 yılı stratejileri ve fırsatları üzerine planlarımızın paylaşıldığı programımızı, IBC SOLAR ailesi olarak keyifli bir akşam yemeği ile bitirdik

 

 

EIF 2016 ANKARA FUARI

 10.2016

Bu yıl 3. Defa katıldığımız Ankara EIF Fuarı’nda yatırımcılarımızla ve sektör paydaşlarımızla bir aradaydık. Solarbaba’nın düzenlediği ‘Sıcak Gündem’ konulu ,Genel Müdürümüz Sn. Hakan Daltaban’ın da konuşmacı olarak katıldığı açık oturuma katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

 

SOLAR ÇATI ÇALIŞTAYI

 11.10.2016

Ankara Ticaret Odası Kongre Salonu'nda gerçekleştirilen Solar Çatı Çalıştayı'nda GES Çatı projelerinin Avrupa'daki pazar payı ve gelişimi üzerine sektördeki tecrübeli isimlerin sunumların yanı sıra, bu tecrübelerin Türkiye Solar Çatı pazarında nasıl uygulanabileceği ile ilgili anlatımlar yapıldı. Genel Müdürümüz Sn. Hakan DALTABAN, Almanya'da çatı projelerinin gelişimi, teşvikler, izin süreçleri ve maliyetleri ile ilgili IBC SOLAR tecrübesini katılımcılarla paylaştı.

 

RENSEF 2016 ANTALYA FUARI

 17-19 .11.2016

Bu yıl 17-19 Kasım 2016 tarihleri arasında  Antalya'da 4. düzenlenen Rensef Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği fuarına katılmaktan memnuniyet duyduk.

 

 

 

 

 

3 x 1,144 MWp Temel Atma Töreni

02.04.2016
 
3 x 1,144 MWp kapasite ile gerçekleştireceğimiz Akım, Aton ve Hidro GES'lerinin Niğde'deki temel atma töreninde Genel Müdürümüz Sn. Hakan Daltaban, Akım Elektronik Yön. Kurulu Başkanı Sn. Hasan Duru ile il ve ilçe resmi makamlarının değerli temsilcileri katılmışlardır. Teşrifleri ile törende bizleri onurlandıran tüm konuklara teşekkür eder, proje çalışmalarına katkı sağlayan tüm ekip arkadaşlarımıza da başarılar dileriz.


ENERJİ EKONOMİ ZİRVESİ

 12.05.2016

Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleştirilen 'Enerji'nin Öyküsü: Enerji Ekonomi Zirvesi' 'nde Genel Müdürümüz Sn. Hakan DALTABAN konuşmacı olarak yer almıştır. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve sektör paydaşlarının da katıldığı zirvede, enerji ekonomisi kariyeri planlanan öğrencilere yönelik sektör profesyonelleri ile bağlantı kuracakları atmosfer oluşturulmuştur. 

 

 

 

 

 

IBC SOLAR @ SOLAREX Istanbul 2016

07.04. – 09.04.2016

SOLAREX Istanbul 2016 fuarında ziyaretleri ile değer katan tüm misafir ve ilgililere içtenlikle teşekkür eder, nice değerli işbirliklerine birlikte imza atabilmeyi dileriz. Çok verimli ve faydalı olan etkinlikteki olağanüstü ilgi geleceğe daha umutlu bakmamızı sağlamıştır.

 


 

SOLAREX İstanbul 2016 Afterhours Etkinliği

07.04.2016

IBC SOLAR Türkiye ile Solarbaba'nın ev sahipliğinde ve Huawei ile Vergo'nun sponsorluğunda Ataköy'deki Nossa Costa'da düzenlenen "Solarex 2016 Afterhours" etkinliği, sektör paydaşları, resmi kurum temsilcileri, IBC franchise temsilcileri ve değerli yatırımcılarımızın yoğun katılımıyla büyük ses getirmiştir. Ferhat Göçer'in olağanüstü sahne performansı, hem çok keyifli hem de çok verimli geçen etkinlik gecesine renk katmıştır. Bu vesile ile teşrif ederek bizleri onurlandıran tüm değerli misafirlerimize içtenlikle teşekkür ederiz.EIF 2015 Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı

04 - 06.11.2015
 
Ankara Congressium'da düzenlenen 8'inci Uluslarası Enerji Kongresi ve Fuarı/EIF 2015 kapsamında katılım sağladığımız Solar Cadde'deki standımızda genel müdürümüz Hakan Daltaban önderliğindeki IBC SOLAR ekibi sektör ilgilileri, bakanlık yetkilileri ve ziyaretçilerle verimli ve faydalı temaslarda bulunmuşlardır.


 

 

 

 

RENSEF 2015 Antalya

22 - 24.10.2015
 
Antalya/Isparta/Burdur Yetkili Çözüm Ortağımız Daimatec Enerji'nin ev sahipliğinde katılım sağladığımız RENSEF 2015 fuarında genel müdürlerimiz Hakan Daltaban, Bülent Yıldız ve Daimatec ekibindeki arkadaşlarımız yatırımcı adayları, sektör yetkilileri, üretici temsilcileri ve diğer çözüm tedarikçileri ile yoğun ve çok verimli temaslarda bulunmuşlardır..

2016 Franchise Strateji Zirvesi

17.09.2015
 
Franchise Strateji Zirvesi'nde Türkiye genelindeki franchise yöneticilerimizin katılımıyla 2015 değerlendirmesi ve 2016 yılı strateji belirleme çalışmaları yapılmıştır. Genel müdürlerimiz Hakan Daltaban ve Bülent Yıldız'ın ev sahipliğini yaptığı zirvede sektörel ve kurumsal güncelleme sunumları yapılmış, IBC SOLAR AG'nin CFO'su Jorg Eggersdorfer de video konferans yoluyla katılım sağlamıştır. .

IKEA'nın en büyük PV sistemi IBC SOLAR'dan

12.05.2015
 
IBC SOLAR AG'nin İsviçre'li partneri BE Netz AG, Rothengburg'daki mağazanın çatısına IKEA'nın 1.5 MW'lık en büyük PV tesisine imza atmıştır. Doğu-Batı yönelimli tesiste üretilen elektrik şebekeye “cost-covering feed-in" tarifesi ile aktarılmaktadır. Tüm ürünlerin tedariki, statik hesaplamalar, sistem dizaynı ve diğer on-site mühendislik ve destek hizmetleri IBC SOLAR uzmanları tarafından sağlanmıştır.Intersolar 2015 Ödülü yine IBC SOLAR'ın

10 - 12.06.2015
 
Geçen yıl olduğu gibi, bu yılın da “Avrupa’da PV Projeleri” kategorisindeki ödülünü IBC SOLAR ve Çözüm Ortağı Widmann Energietechnik, EnFa – The Energy Factory (Enerji Fabrikası) uygulamasıyla kazandı. EnFa şebekeden bağımsız (off-grid), enerji ihtiyacının tamamını kendi kendine üretebilen ve bunu sadece yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak sağlıyor. Enerji ihtiyacının %80'lik kısmı fotovoltaik sistem, %20'lik kısmı ise biyogaz sistem tarafından karşılanmakta.
Intersolar / IBC & GÜNDER  Organizasyonu TEDAŞ/EPDK/GAP yetkilileri IBC SOLAR AG ziyareti

09.06.2015

Intersolar 2015 etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve IBC SOLAR'ın da sponsorları arasında bulunduğu GÜNDER aktivitelerinin dünkü ilk ayağında, TEDAŞ ve EPDK yetkilileri, yatırımcılar, üretici ve dernek yöneticilerinden oluşan değerli delegasyon üyeleri IBC SOLAR'ın genel merkezini, ürün test sahasını ve Jura Solarpark'ını ziyaret etmişlerdir. Tüm delegasyon üyelerine, başta Yönetim Kurulu Başkanı'mız Sn. Udo Möhrstedt olmak üzere IBC SOLAR Almanya ekibine destekleri için genel müdürlerimiz Sn. Bülent Yıldız ve Sn. Hakan Daltaban adına teşekkür ederiz.

 

Izmir Bölgesi 2 x 1.115 kWp imza töreni

22.05.2015
 
İzmir bölgesindeki 2x1 MW'lık SEKAP ORMAN ÜRÜNLERİ ve PLATİN ORMAN ÜRÜNLERİ GES'lerin projelendirme ve kurulum çalışmalarında IBC SOLAR Türkiye'yi tercih ettikleri için Sn. Mustafa ULU'ya, katkıları için de İzmir Bölge bayimiz ELF Solar'a içtenlikle teşekkür ederiz.
 

 

 

 

Antalya Bölge Bayimizin Açılışı

15.05.2015

Antalya / Burdur / Isparta bölgeleri Yetkili Çözüm Ortağımız Daimatec Enerji'nin açılışında teşrifleriyle değer katan tüm üretici firmalarının temsilcilerine, değerli müşterilerimiz ve Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Sn. Muhittin Böcek'e katılımlarından dolayı gönülden teşekkür ederiz.
 

 

 

 

 

CSUN Türkiye Genel Müdürü Sn. Egemen Seymen ziyareti

04 - 06.11.2015
 
C-SUN Türkiye fabrikası Genel Müdürü Sn. Egemen SEYMEN'e, yeni ekibimize olan ilgisi ve ziyareti için teşekkür ederiz. Yapılan görüşmelerin odağında, IBC SOLAR Türkiye ve C-SUN Türkiye ekiplerinin yakın gelecekte birlikte imza atacakları projelerin ayrıntıları yer bulmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

 

Beşiktaş Belediye Başkanı
Sn. Av. Murat Hazinedar'ın IBC SOLAR ziyaret
i

 

24.04.2015

Beşiktaş Belediye Başkanı Sn. Av. Murat HAZİNEDAR'a, genel müdürlerimiz Hakan Daltaban ve Bülent Yıldız'ın ev sahipliği yaptığı nezaket ziyaretinden ve ilçemize olan hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

 


 © IBC SOLAR 2019