Bize her zaman güvenebilirsiniz

IBC SOLAR'ın fotovoltaik güneş enerjisi sektöründe kurum olarak edindiği haklı itibarının ardında hem dünyaca tanınmış üreticilerle hem de bağımsız denetim kurumlarıyla olan köklü ve uzun yıllara dayanan stratejik, ticari ve teknik işbirlikleri ile üretim ve tedarik alanlarında katı kalite denetim standartları ışığında, kendi ürünlerini dünya standartları seviyesinde geliştiren ve üreten uzman kadroları vardır.

IBC SOLAR sertifikalı üreticiler

Alanında tanınmış üreticilerden tedarik edilen sistem bileşenleri IBC SOLAR tarafından tanımlanan sıkı kalite normlarına  göre  üretilir.  Bu  süreç  dahilinde  üretici tesisleri ve süreçleri IBC SOLAR mühendis ve uzman heyetlerince yerinde ve düzenli olarak denetlenirler.
 


Ürün kalitemize bağımsız kurum sertifikasyonları

IBC SOLAR ürünleri ve ürün tedarikçileri TÜV, VDE ve SGS gibi, dünyaca tanınmış bağımsız  kurumlar tarafından sertifikalandırılmışlardır. IBC SOLAR ayrıca, kapsamlı test yöntemleri geliştirmek, testler için referans panelleri belirlemek ve diğer test cihazlarını kalibre etmek için Fraunhofer ISE enstitüsü ile sürekli işbirliği içindedir.


“Dünya’da tek örnek” - IBC SOLAR Ürün Test Sahası


IBC SOLAR, en yüksek teknik kaliteye sahip ve yıllarca sorunsuz işletilebilecek sistemler sunmak adına, 3.000 m²’lik IBC SOLAR Ürün Test Sahası'nda sistem bileşenlerini sürekli olarak test eder. Doğal şartlarda çalıştırılan ürünlerin üretim verileri düzenli olarak gözlemlenir, kayıt altına alınır ve bu veriler ekiplerimizce ARGE çalışmalarında kullanılırlar. Elde edilen bu veriler yeni geliştirilen ürünlerin üretim aşamalarında büyük katkılar sağlamaktadır. 

 

Ürün kabulünde DIN ISO 2859-1 standartları

Ürün kabulü sırasında, tüm ürünler DIN ISO 2859-1 standartlarına dayalı işlemlerle kontrolden geçerler. Gelen ürünler, kalitestandartları ve teknik özellik verileri bakımından IBC SOLAR kalite kontrol uzmanlarınca geniş kapsamlı ve hassas testlere tabi tutulurlar.

 
Güneş Simülatörü -  Yüksek hassasiyet

Ön ısıtmaya  tabi  tutulan  paneller  25°C’lik  standart ölçüm sıcaklığında güneş simülatörü aracılığıyla test edilirler. Bu aşamada güneş ışımasının simülasyonunu gerçekleştiren bir flaş ışıması panel yüzeyine uygulanır ve elde edilen değerler ölçülerek test edilirler.

 

Elektrolüminesans Testi - Görünmeyen hata tespiti

Üretim performanslarını denetlemek ve gözle görünmeyen hasar ve hatalarıtespit etmek için paneller elektrolüminesans testine tabi tutulurlar. İki ayrı elektrolüminesans kamera aracılığıyla, elektrik akımına tabi tutulan panel iç hücrelerinin “röntgeni” çekilir. Bu sayede, sistem verimini olumsuz yönde etkileyen görünmez hata, çatlak ve hasarlar tespit edilir.

İklimlendirme laboratuvarları - Değişmez güven unsuru

IBC SOLAR Test Merkezi’ndeki iki ayrı iklimlendirme odasında paneller çok yüksek ısılar ve çok yüksek nem oranları gibi özel çevre koşullarına karşı test edilir. Paneller, bir odada +85°C sıcaklığa ve %85 nem oranına karşı test edilirken, diğer bir iklimlendirme odasında ise - 40°C ile + 85°C arasında değişkensıcaklıklara tabitutularakbukoşullardaki verimleri  ölçülür. Her biri 41 gün ve 1,000 saati bulan bu kapsamlı ve hassas testler sayesinde IBC SOLAR adıyla temin edilen ürünlerin taahhüt edilen ve öngörülen değerleri üretecekleri tasdik edilmiş olur.