İzleme Sistemleri

IBC SOLAR

IBC SolControl izleme sistemi, reel hava şartlarını anlık üretim değerleri ile karşılaştırır. Akıllı sensörler sayesinde, panellerin kar ile kaplanmış olduğunu veya sistemdeki arıza durumunu ayırt edebilir.  Bu özellik, gereksiz servis ve müdahale maliyetlerini önler.

Arıza hallerinde izleme sistemi, durumu ve arıza bilgilerini SMS veya e-posta ile anında bildirir. 20 yıla kadar veri saklama özelliklerine sahip izleme sistemi ADSL bağlantısı veya opsiyonel entegre modem ile kullanılabilir. IBC SolControl izleme üniteleri sistem boyutlarına uygun 3 farklı modelde sunulmaktadır: Light+, Basic ve Pro.

SMA

SMA Cluster Controller yüksek verimli SMA eviricilerle birlikte, büyük   sistemlerin izlenmesi, verilerinin toplanması ve kontrolü için merkezi haberleşme ünitesi görevini yerine getiriyor. Çok sayıda dijital ve analog giriş ve ayrıca ethernet esaslı veri arabirimi (örn. Modbus TCP) üzerinden hızlı bir veri alışverişi sayesinde, enerji besleme yönetiminden sensör teknolojisi ile donanıma varana kadar çeşitli uygulamalar gerçekleştirilebiliyor. Azami 75 cihazdan oluşan ticari ölçekli büyük sistem sahası için standart çözümün yanı sıra SMA, bundan böyle azami 25 cihaz ile kurulan endüstriyel sistemler için de ek bir seçenek sunuyor.

Fronius

Fronius String Control 250/25 ve Fronius String Control 250/25 DCD DF 25 adede kadar panel dizisini maksimum 250 A değerinde bir akım taşıma kapasitesinde denetler ve toplar. Sigortalar sigorta tutucu aracılığıyla rahat bir şekilde yerleştirilir. Dizi akımlarının sürekli karşılaştırılması tüm sistemdeki en küçük hataların bile güvenilir ve hızlı bir biçimde algılanmasını sağlar.