IBC SOLAR – Kalite ve uyumun güveni

Fotovoltaik sistem uygulamalarında kalite ve ürün uyumu belirleyici faktörlerdir. IBC SOLAR imzası taşıyan sistemlerin 25 yıla varan ekonomik ömrü süresince güvenli şekilde çalışması için bileşenlerin en üst düzeyde kalite standartlarını karşılaması ve uzun yıllar boyunca kusursuz bir uyum içinde çalışması adına özenle seçilmeleri gerekir.

 

Sisteminiz için seçilen ürünlerin, hem kendi aralarında hem de kurulumun yapılacağı sahadaki arazi ve iklim şartlarına da uyumlu olması gerektiği, sistemin uzun dönemdeki verimi ve ekonomik ömrü açısından gözardı edilmemesi gereken önemli bir ayrıntıdır. IBC SOLAR’ı seçtiğinizde en yüksek teknik düzeyde ve uzun yıllar boyunca neredeyse bakım gerektirmeyen bir sisteme sahip olacağınızı bilirsiniz. Bu anlamda, sektörde edindiğimiz haklı itibarımızı korumak adına, toplam kalite anlayışı bizim için vazgeçilmez bir ilkedir.

Herşeyden önce, kalite güvencesi

Sistemi oluşturan temel sistem bileşenlerimiz dünyaca tanınan üreticiler tarafından tedarik edilmekte ve sektörde kabul gören en üst kalite standartlarıyla üretilmektedirler. Ayrıca, uzmanlarımız tarafından geliştirilen ve IBC SOLAR markasıyla sunulan diğer ürünleri de bilinen en üst kalite standartlarına göre kendimiz üretmekteyiz.

IBC SOLAR sertifikalı üreticiler

Panel üreticileri, IBC SOLAR ve bağımsız bir denetim kurumu olan SGS-TÜV işbirliğiyle belirlenen geniş kapsamlı kriterlere göre sertifikalandırılır. “Sertifikalı tedarikçi” olmaya layık bulunan panel üreticileri, üretim tesisleri ve üretim süreçleri belirlenen bu yüksek standartlara uymakla yükümlüdürler.  Tedarik edilen ürünleri uzmanlarımız sıkı kalite kontrol işlemlerine tabi tutarken, aynı zamanda, uzman ve mühendislerimizden oluşan heyetler düzenli olarak üretici tesislerini denetlemektedirler.

Bağımsız kurum onayları

IBC SOLAR imzası taşıyan tüm sistemler gerekli görülen önemli kalite sertifikaların tamamına sahiptir. Bu bağlamda, sistemlerimiz TÜV Rheinland gibi, dünyaca tanınmış, yetkili ve bağımsız kurumlar tarafından da test edilir ve onaylanır. 

Standartlar üstü güvence

Dünyada "tek örnek" olarak bilinen IBC SOLAR'ın 3 bin metrekarelik Ürün Test Sahası'nda panel ve invertörler bu sahadaki sisteme dahil edilir ve doğal iklim koşullarında uzun dönemli testlere ve gözetimlere tabi tutulurlar.

 

Aynı zamanda, üreticilerce tedarik edilen ve DIN ISO 2858-1 standartlarına göre kabul edilen panel lotlarından "rastgele" prensibi ile seçilen paneller denetim uzmanlarımız tarafından 41 gün ve 1,000 saati bulan, iklimlendirme, elektrolüminesans ve simülatör testlerine tabi tutulur, müşteriye ulaşmadan önce sorunsuz oldukları teyit edilir.

© IBC SOLAR 2019